Leírás
1870-ben Maurice Hennessy állította össze a Hennessy XO-t, amely a konyakház idős párlataiból készült, kezdetben kizárólag csak a Hennessy család és baráti köre számára. Ez volt az első Extra Old (XO) konyak és az első dekanterben forgalomba hozott konyak is a világon. 1947-ben Richard Hennessy egyik utóda tervezte meg a bámulatos, szőlőlevelekkel díszített palackot. Ez volt az első dekanterben forgalomba hozott konyak a világon, azóta kapcsolódik a fogyasztók tudatában ez a jellegzetes palackforma a konyakhoz. A Hennessy kizárólag a négy elsőrendű cru-ről (termővidék) származó eaux de vie-t, azaz borpárlatot használ, és az egyetlen cég, amely ellenőrzi és irányítja a teljes termelési folyamatot.
A Henessy család nevéhez fűződik a csillag és az XO jelölések szisztémája is. (XO: 15-től 70 évig érlelt és 150 keverékből áll).
A Hennessy XO gazdag tölgyzamata és felépítésének összetettsége csak a legkiválóbb konyakok felhasználásával érhető el. Illata jól fejlett, fűszeres, tölgy-, érett gyümölcs-, és finom virágillatú, valamint az antik bőr illata is felfedezhető benne. Jól kiegyenlített, borsos és komplex ízzel rendelkezik. Az ír nemes, Richard Hennessy zsoldoskatonaként szolgált XV. Lajos (1715-1774) francia király haditengerészetében. Szolgálatai elismeréseként egy kis birtokot kapott Cognac városában. Családtagjai és barátai kérésére rendszeresen küldött konyakot haza Írországba. 1765-ben azután megalapította a Hennessy konyakházat, és üzletszerűen kezdett el foglalkozni a konyakkereskedelemmel. Halála után fia, James vitte tovább a családi vállalkozást, és egy jól működő konyakházat épített fel belőle. Tulajdonképpen ő hozta létre a Hennessy-brandet, és ő adta a cégnek a Jas (James) Hennessy & Co nevet, amelyet a mai napig visel. Vezetése alatt a cég nagy sebességgel terjeszkedett, és ez folytatódott a következő generációk alatt is. 1971-ben Kilian Hennessy a céget a pezsgőgyártó Moët et Chandon céggel egyesítve létrehozta a Moët Hennessy csoportot. 1987-ben ez a csoport egyesült a Louis Vuitton ruházati céggel, és létrejött a világ legnagyobb luxustermékekkel foglalkozó vállalata: a Louis Vuitton Moët Hennessy, röviden az LVMH. Van egy másik családi hagyomány, amely végigkíséri a Hennessy történetét, és ez a Fillioux-családé: a konyakház pincemestere már a hetedik generáció óta a család tagjaiból kerül ki. Ez a hagyomány tette lehetővé, hogy a Hennessy fenntartsa termékei kiváló minőségét és továbbadja a szaktudást egyik generációról a másikra. Ma Yann Fillioux a Jas Hennessy & Co vezető pincemestere és egyben a cég ügyvezető igazgatója is.
Értékelések
Még nincsenek értékelések.